Spotkania mediatorek i mediatorów z dziećmi i młodzieżą – LISTA

Zachęcamy mediatorów i mediatorki do przyłączenia się do projektu edukacyjnego skierowanego do dzieci i młodzieży, którego celem jest promowanie idei mediacji jako alternatywnej metody rozwiązywania sporów.

W ramach projektu chcielibyśmy jako stowarzyszenie stworzyć m.in. listę mediatorek i mediatorów, którzy zadeklarują chęć spotkań z dziećmi i młodzieżą. Lista zamieszczona będzie na stronie internetowej polskiej sekcji stowarzyszenia, w zakładce „Edukacja

Informacja o zamieszczeniu listy na stronie internetowej stowarzyszenia zostanie rozpowszechniona wśród nauczycieli i sędziów z propozycją bezpośredniego kontaktu z mediatorką/mediatorem z listy, celem umówienia spotkania, omówienia wzajemnych oczekiwań i możliwości spotkania.

Jako członkowie stowarzyszenia działamy nieodpłatnie i na zasadzie nieodpłatności oparta jest idea spotkań mediatorów i mediatorek z uczniami i młodzieżą. Lista, którą tworzymy, ma być formą platformy do kontaktu nauczycieli, sędziów z mediatorami i mediatorkami. Możliwość spotkania wśród nauczycieli i sędziów będzie promowana jako nieodpłatna alternatywa dla lekcji wychowawczej, przeprowadzonej przez mediatora lub/i mediatorkę w szkole lub sądzie, w trakcie której to lekcji przedstawiona zostanie mediacja jako metoda rozwiązywania sporów. O tym, jaką formę przyjmie spotkanie decydować będą mediator i nauczyciel. Podpowiadamy jedynie, że może to być przeprowadzona symulacja mediacji czy prelekcja połączona z dyskusją o mediacji.

Na liście mediatorek i mediatorów znajdzie się imię i nazwisko mediatora/mediatorki, nr telefonu i/lub adres mejlowy oraz obszar, na którym mediator/mediatorka zadeklaruje możliwość udziału w spotkaniu (np. Kraków i miejscowości w odległości do 30 km od miasta).

Osoby, które wyrażają chęć udziału w spotkaniach z młodzieżą i dziećmi oraz wyrażają zgodę na umieszczenie danych na takiej liście (nr telefonu, adres mejlowy, obszar działania) prosimy o kontakt pod adresem edukacja@gemmeeurope.org

Liczymy na zaangażowanie, bo bez Państwa wiedzy i doświadczenia, projekt trudno będzie zrealizować.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.